• W dniu 11.07.2014 r. 13-osobowa grupa uczestników zajęć wakacyjnych „Lato w bibliotece” zorganizowanych pod hasłem „Tańcowała igła z nitką w takt oberka” wybrała się na wycieczkę do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W holu muzeumprzy kasie o godzinie 12.00 czekała na uczestników wycieczki przewodniczka. Na dziedzińcu muzeum opowiedziała o historii tego miejsca i zaprowadziła do hali, gdzie uruchomiono stare maszyny przędzalniane z XIX w.
  • lato5

Więcej…

  • „Lato w bibliotece” pod hasłem „Tańcowała igła z nitką w takt oberka” to cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci, które odbyły się w Filii Bibliotecznej w Glinniku w dniach 7- 11 lipca 2014 r. w godzinach od 10.00 do 13.00. Zgodnie z hasłem dzieci rozpoczęły swoją przygodę z haftem i kulturą ludową naszego regionu. Kanwa, mulina, igła do haftu, krzyżyk, półkrzyżyk, haft opoczyński liczony, oberek- to pojęcia, z którymi uczestnicy warsztatów zapoznali się na początku.
  • Pierwszym etapem było rysowanie wzorów imion na kratkowanej kartce. Następnie za pomocą igły i nitki przenoszono je na kanwę. Wszyscy z zapałem przystąpili do tej czynności. Kiedy na kanwie pojawiły się imiona w oczach uczestników widać było satysfakcję.

lato1

Więcej…

Filia Biblioteczna w Glinniku w dniach 8–15 maja 2014 r. w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przygotowała dla swoich czytelników mnóstwo atrakcji. Przez cały tydzień można było zdobyć jeden ze „Skarbów ze starego kosza” w ramach kiermaszu używanych książek. Wiele pozycji znalazło swoich nabywców. Przez cały tydzień trwała również amnestia dla zapominalskich. Kilku czytelników z niej skorzystało. W naszej placówce odbywały się również spotkania z ciekawymi postaciami.

W poniedziałek 12.05.2014 r. najmłodsze dzieciaki spotkały się z królewską dworką, która przeczytała historię o perypetiach pewnej leniwej królewny.

 

 

Więcej…

Pod takim hasłem 2 kwietnia odbyło się w Filii "głośne czytanie" baśni Hansa Christiana Andersena pt.: "Latający kufer". Czytanie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

f w 5405

Więcej…

Z okazji Światowego Dnia Poezji w Filii w Glinniku

czytano wiersze znanych poetów dziecięcych.

kopia img 0484

Lektorem był przewodniczący klasowy- Przemysław Koch,

który z ogromną radością czytał wiersze swoim młodszym koleżankom i kolegom.

Więcej…

  POLUB NAS NA FACEBOOKU

LISTA ŻYCZEŃ

Okienko to jest dla Was!

Dzięki niemu możecie napisać do nas Wasze propozycje książek oraz wszytko to, co jest związane z naszą biblioteką !

trwa inicjalizacja, prosze czekac...GBP

Użytkowników : 5
Artykułów : 104
Zakładki : 56
Odsłon : 186530


prosze czekac... GBP
prosze czekac.. konkursy

© 2024 Gminna Biblioteka Publiczna w Lubochni