• W dniu 11.07.2014 r. 13-osobowa grupa uczestników zajęć wakacyjnych „Lato w bibliotece” zorganizowanych pod hasłem „Tańcowała igła z nitką w takt oberka” wybrała się na wycieczkę do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W holu muzeumprzy kasie o godzinie 12.00 czekała na uczestników wycieczki przewodniczka. Na dziedzińcu muzeum opowiedziała o historii tego miejsca i zaprowadziła do hali, gdzie uruchomiono stare maszyny przędzalniane z XIX w.
  • lato5

Kolejnym etapem zwiedzania była „Kotłownia” czyli muzeum interaktywne. Uczestnicy obejrzeli film o pracy maszyn parowych, które poruszały całą fabrykę oraz interaktywnie brali udział w prezentacji „Od uprawy bawełny do gotowej tkaniny”. Potem nasza grupa dotarła do celu wycieczki, czyli na VI Ogólnopolską Wystawę Haftu Krzyżykowego ZŁOTA IGŁA 2014. Udało się zobaczyć to, co można igłą na tkaninie wyczarować. Wszystkie prace wzbudzały zachwyt i stały się inspiracją do doskonalenia umiejętności zdobytych podczas warsztatów w bibliotece. Udało się również zobaczyć kolekcje paryskich projektantów od XIX w. do współczesności.

  • lato4
  • Następną atrakcją była wizyta w „Szafie”. Jest to autorski projekt naszej przewodniczki- Anny Dąbrowicz. W grupach 5- osobowych uczestnicy wycieczki odwiedzali wnętrze prawdziwej szafy, gdzie zaprezentowano historie pamiątek rodzinnych zebranych w ramach wspomnianego projektu. Najstarsza historia dotyczyła filiżanki z serwisu pochodzącego z 1883 roku. Przy okazji w skansenie obok muzeum w „Domku Tkaczy”, gdzie mieści się „Szafa” można było zobaczyć, wyposażenie mieszkań robotników starej fabryki oraz podziwiać zbiór fotografii mieszkańców przedwojennej Łodzi. Dzieciaki były zaskoczone tym, że Łódź, która jest tak blisko posiada wspaniałe zabytki i jest miejscem, które warto lepiej poznać, bo ma swój klimat i wiele jeszcze do odkrycia. Na zakończenie po powrocie z wycieczki wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

  POLUB NAS NA FACEBOOKU

LISTA ŻYCZEŃ

Okienko to jest dla Was!

Dzięki niemu możecie napisać do nas Wasze propozycje książek oraz wszytko to, co jest związane z naszą biblioteką !

trwa inicjalizacja, prosze czekac...GBP

Użytkowników : 5
Artykułów : 104
Zakładki : 56
Odsłon : 152909


prosze czekac... GBP
prosze czekac.. konkursy

© 2022 Gminna Biblioteka Publiczna w Lubochni