Image

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubochni i jej Filia w Glinniku bierze udział w projekcie "RozPRACUJ to z biblioteką", który realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI).

W ramach tego projektu biblioteki będą wspierały osoby bezrobotne w poszukiwaniu pracy. Obie biblioteki otrzymały nowoczesny sprzęt komputerowy a wraz z nim również wsparcie techniczne.

W ramach projektu od stycznia do czerwca bibliotekarki biorą udział w cyklu warsztatów: 8 dni z planowania rozwoju biblioteki (prowadzi CAL), których efektem końcowym będzie 3-letni plan rozwoju biblioteki oraz 2 dni poświęcone rynkowi pracy (prowadzi FISE). Dwie bibliotekarki biorą udział w szkoleniach informatycznych.

Na przełomie września i października bibliotekarki biorą udział w 4 dniowym szkoleniu "Jak pomagać na lokalnym rynku pracy". W listopadzie odbędzie się konkurs grantowy a biblioteka będzie mogła ubiegać się o grant w wysokości 4400zł na realizację działań i pomysłów wspierających osoby poszukujące pracy. Realizacja projektu potrwa do końca sierpnia 2014 roku.