Niezmiernie cieszy fakt, że tym jak powstaje strój ludowy zainteresowała się młodzież. Na kursie gościły uczennice klasy VI Kasia Strojna i Natalia Kieliszek. Z zainteresowaniem przyglądały sie jak przygotowuje się pasiak do szycia. Podziwiały wyszyte haftem koralikowym kwiaty. Same postanowiły spróbować swoich sił. Okazało się, że mają talent. Chociaż robiły to pierwszy raz, szybko i dokładnie wzór wypełniał się koralikami. Zabrały prace do domu, a już następnego dnia zgłaszały, że kwiatek gotowy. możemy liczyć, że młode pokolenie kontynuować będzie tradycje, dbać bedzie aby nasz piękny strój regionalny nie zaginął.