ImagePodczas wakacji 2012 roku w GBP w Lubochni w każdy wtorek i czwartek odbywały się zajęcia dla dzieci pod hasłem "Lato w bibliotece". Partnerem akcji była Fundacja "Wyciągamy dzieci z bramy". Wtorkowe zajęcia prowadziła pani Jola, która wprowadziła dzieci w świat prehistorycznych dinozaurów, natomiast we czwartki pani Ania uczyła dzieci robić kwiaty z bibuły. W Filii Bibliotecznej w Glinniku zajęcia odbywały się we wtorki, tu dziewczęta również robiły kwiaty z bibuły.

Image

Ostatnie zajęcia "Lata w bibliotece" odbyły się, dzięki sprzyjającej pogodzie, na świeżym powietrzu.Każdemu uczestnikowi wręczono pamiątkowy dyplom, maskotkę i słodkości. Naszym gosciem był prezes Fundacji "Wyciagamy dzieci z bramy" pan Jacek Sokalski oraz pani Katarzyna Megger. Pani Kasia poprowadziła zajęcia przy muzyce i aktywnie włączała dzieci do zabawy. Były tańce, malowanie twarzy, robienie zwierząt z balonów, strzelanie z łuku, gry z matą animacyjną, puszczanie mydlanych baniek. Nie było chwili na nudę.