W dniach 8-15 maja 2014 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Lubochni włączyła się w XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W ramach obchodów w bibliotece zorganizowano głośne czytanie dla przedszkolaków, kiermasz używanych książek oraz amnestię dla zapominalskich czytelników.

W tych dniach bibliotekę odwiedziły trzy grupy przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubochni.

Pierwsze spotkanie przebiegało pod hasłem: "Bajkowe hece w bibliotece". Dzieciom czytali pracownicy biblioteki przebrani za postacie z bajek.

img 0621 - kopia

IMG 0622 - Kopia

img 0626 - kopiaimg 0645 - kopia

Kolejny dzień Tygodnia Bibliotek przebiegał pod hasłem "Księdza czytanie sposobem na dobre zachowanie". Ksiądz Grzegorz Gumieniak zapoznał dzieci z życiorysem Dominika Savio jako przykład do naśladowania. Następnie rozdał dzieciom kolorowanki przedstawiające postacie świętych.

img 0653 - kopia   img 0659 - kopia

img 0675 - kopia   img 0698 - kopia

Kolejna grupa przedszkolaków miała okazję uczestniczyć w czytaniu pod tytułem "Czytanki babci Janki". Dzieci na spotkaniu oprócz bajek napisanych przez Panią Janinę Schab miały okazję obejrzeć jej szydełkowe cuda a także wspólnie zaśpiewać piosenkę o bibliotece.

img 0722 img 0758 - kopia     img 0741 - kopia

Każdego dnia grupy przedszkolaków zostały nagrodzone dyplomem za udział w głośnym czytaniu z okazji Tygodnia Bibliotek oraz drobnymi upominkami.