27 marca w bibliotece odbyło się spotkanie pt. "Pole do popisu" zorganizowane w ramach Tygodnia z Internetem 2014.  Był to kurs online skierowany dla seniorów (autorstwa Orange Polska i Fundacji Orange) z wyszukiwania informacji w Internecie, połączony z wiedzą o rozwoju kompetencji poprzez narzędzia online oraz wolontariacie dla seniorów.

tydz4

W spotkaniu wzięło udział 8 kobiet-seniorek z gminy Lubochnia. Po 1,5 godzinnej transmisji na żywo panie seniorki z pomocą pracowników biblioteki (w tym dwóch latarniczek) rozpoczęły naukę obsługi komputera i poruszania się w Internecie. Spotkanie tak się spodobało uczestniczkom, że już kolejne zaplanowane zostało na poniedziałek (31 marca) o godz. 16.00. Osoby dorosłe i seniorów zainteresowanych kursem komputerowym zapraszamy do biblioteki.

tydz3          tydz2
Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna ogólnoeuropejska kampania, mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do skorzystania z Internetu. Działania w ramach kampanii polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań mających pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów i zastosowań nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali.