27 marca w bibliotece odbyło się spotkanie pt. "Pole do popisu" zorganizowane w ramach Tygodnia z Internetem 2014.  Był to kurs online skierowany dla seniorów (autorstwa Orange Polska i Fundacji Orange) z wyszukiwania informacji w Internecie, połączony z wiedzą o rozwoju kompetencji poprzez narzędzia online oraz wolontariacie dla seniorów.

tydz4

 

W spotkaniu wzięło udział 8 kobiet-seniorek z gminy Lubochnia. Po 1,5 godzinnej transmisji na żywo panie seniorki z pomocą pracowników biblioteki (w tym dwóch latarniczek) rozpoczęły naukę obsługi komputera i poruszania się w Internecie. Spotkanie tak się spodobało uczestniczkom, że już kolejne zaplanowane zostało na poniedziałek (31 marca) o godz. 16.00. Osoby dorosłe i seniorów zainteresowanych kursem komputerowym zapraszamy do biblioteki.

tydz3          tydz2
Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna ogólnoeuropejska kampania, mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do skorzystania z Internetu. Działania w ramach kampanii polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań mających pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów i zastosowań nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali.

 

  POLUB NAS NA FACEBOOKU

LISTA ŻYCZEŃ

Okienko to jest dla Was!

Dzięki niemu możecie napisać do nas Wasze propozycje książek oraz wszytko to, co jest związane z naszą biblioteką !

trwa inicjalizacja, prosze czekac...GBP

Użytkowników : 5
Artykułów : 104
Zakładki : 56
Odsłon : 154994


prosze czekac... GBP
prosze czekac.. konkursy

© 2022 Gminna Biblioteka Publiczna w Lubochni