polona baner 01

Biblioteka Narodowa zaprasza do korzystania z nowego, wygodnego narzędzia pracy, nauki i rozrywki jakim jest

Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona

Do cyfrowego repozytorium wpływa codziennie ponad 70 000 skanów książek, czasopism, pocztówek, fotografii, grafik, map, nut i rękopisów. Najnowsza technologia umożliwia czytelnikom wnikliwie przestudiowanie każdego dokumentu, wydrukowanie skanu w dobrej rozdzielczości, a nawet stworzenie własnej kolekcji najciekawszych obiektów. Większość obiektów umieszczonych w Polonie znajduje się w Domenie Publicznej, co pozwala użytkownikom na ich kopiowanie, modyfikowanie i rozpowszechnianie bez ograniczeń.