• W środę 27 października pod patronatem naszej biblioteki odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury „Wieczór wspomnień dla seniorów”.
  • Połączony był on ze spotkaniem autorskim z Janiną Schab naszą lubocheńską poetką. Autorka promowała swój debiutancki tomik poezji pt. „Lubochnia moja mała ojczyzna”.
  • Na spotkanie przybyli liczni mieszkańcy gminy, które rozpoczęła kierownik biblioteki, zachęcała ona publiczność do wspomnień z czasów dzieciństwa.

Widownia opowiadała o młodości, czasach szkolnych i o tym jak zmieniała się gmina z biegiem lat.

Cały wieczór nabrał szczególnego klimatu, gdy poetka na scenę zaprosiła swoją wnuczkę, która przygrywała babci na flecie w czasie czytania wierszy.

Pani Janina jest skromną osobą, ale łatwo nawiązywała kontakt ze swoją publicznością. Wszystkim uczestnikom wieczór dostarczył wielu emocji.

Na koniec pani Janina zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek i na wspaniały tort, który upiekła jej wnuczka specjalnie na tę okazje.

Poetka przygotowała także niespodziankę dla przybyłych seniorów, a mianowicie córka i wnuczka pani Janiny zaśpiewały piosenkę specjalnie napisaną na tę okoliczność.

W finalnym punkcie wieczoru poetka rozdała autografy swoim czytelnikom i wspomniała, że w przyszłym roku będzie chciała wydać kolejny tomik poezji. Cały wieczór przebiegł w miłej atmosferze.

• Nasza biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o kilka egzemplarzy poezji pani Janiny.