• Jak co roku, już od 9 lat, maj staje się miesiącem literatury i wszystkich, którzy kochają książki.
  • Tegoroczne obchody „Tygodnia Bibliotek” upłynęły pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze!”
  • nawiązując tym samym do trwających obecnie rozgrywek Euro 2012.
  • Ogólnopolski program, realizowany jest od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a jego zadanie to upowszechnianie czytelnictwa,
  • ukazywanie jak dużą rolę pełnią biblioteki w życiu społecznym i kulturalnym oraz sprzyjaniu popularyzacji różnorodnych form pracy z czytelnikami.
  • W Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubochni w ramach „Tygodnia Bibliotek” zorganizowano „Kiermasz Książki Bibliotecznej”,
  • który trwał od 8 do 31 maja. Za symboliczną kwotę 0,50 gr., czytelnicy mogą uzupełnić domową bibliotekę, zakupić cenne,
  • często przez lata poszukiwane książki i czasopisma. Na kiermaszu można było nabyć m.in.: literaturę polską i zagraniczną, poradniki, słowniki,
  • książki w językach obcych. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze zostały przeznaczone na zakup nowości wydawniczych dla biblioteki.